Teksty

Od wielu lat piszę opowiadania, eseje, teksty na zlecenie o różnorodnej tematyce. Najczęściej publikuję na (trzech), autorskich blogach, a od teraz także (m.in.), na podstronach tej witryny. Jestem też autorem kilku artykułów, opracowań, także w okoliczniościowych katalogach artystycznych i inne. Współpracowałem również z kilkoma stronami / serwisami art jako moderator forum i grup zainteresowań, lub readktor tworzący teksty poradnikowe, oraz prezentacje o polskich, współczesnych artystach. 

 • 508px-Meister_des_Portrats_des_Paquius_Proculus_001[1].jpg

  O sztuce

  W tej serii tekstów poruszam tematykę sztuki - przede wszystkim najbliższej mi dziedziny - malarstwa. Teksty podzielone są na kilka działów - m.in., "O artyście", "Malarstwo polskie", "Eseje o sztuce", i inne. W tym dziale większość tekstów to przekirowania na jeden z moich autorskich blogów.

   

 • IMGP9038.JPG

  Opowiadania

  Poniżej prezentuję wybór moich autorskich opowiadań - w kilku gatunkach - m.in, SF, fantastyki, thiller, opowiadania grozy, ale także bardziej realistyczne, prozaiczne, albo wręcz ironiczne / żartobliwe. Opowiadania piszę od..., od dawna, jednak tutaj zaprezentuję wybór tekstów z ostatnich 12 lat. 

 • 1978.jpg

  Teksty - cykl autobiograficzny.

  Jakiś czas temu, z powodów podanych w tekście wprowadzenia do cyklu (Pierwsze Kroki część 1), postanowiłem napisać serię tekstów, chronologicznie mierzących się z tak trudnym tematem... jak autobiografia. Cykl właśnie powstaje, a narzuciłem sobie nieliche tempo, by od szkicu / zarysu jaki już mam - przejść do pełnych artykułów - po jednym na dobę... Na razie powstanie cykl do roku 2004. Większość istotnych informacji z tych lat i kolejnych można znaleźć na tej stronie www - w działach "O mnie", "Malarstwo" i "Tekstu" - zatem nie ma sensu ich powielać. 

Do góry