Malarstwo

Urodziłem się w roku 1975. Rysuję od najmłodszych lat - według zdjęć robionych przez moich rodziców, dłużej niż sięgają moje najwcześniejsze wspomnienia. Oczywiście, podówczas były to tylko setki wielokolorowych bazgrołków. W podstawówce, szkole średniej, ciągle rysowałem w wielu technikach - głównie zwierzęta i tematykę sci fi - inspirowaną literaturą - w której się wówczas wręcz "zaczytywałem". Pierwsze gwasze, oraz akwarele namalowałem mając 14 lat. Na poważnie związałem swoje życie z malarstwem w roku 1995 (27 lat temu), a pierwszy raz wystawiłem swoje obrazy - około 70 - w roku 2002. Na tej stronie prezentuję prace najlepsze, starannie wybrane, głównie z lat 2002 - 2022. 

 • Autoportret, akryl, 100x70 cm, 2018

  Portrety

  Przykładowe portrety - autoportrety, wizerunki krewnych, znajomych, oraz wynik paru zleceń. Wkrótce będą zamieszczone liczne, nowe prace. Zapraszam do oglądania! Wykonuję zlecenia - zainteresowane oosby zapraszam do kontaktu na e-mail: pawelgalinskiart@gmail.com

 • Przestrzenie metafor, olej na płótnie, 70x100 cm, 2010

  Laboratorium

  Wybrane obrazy eksperymentalne. Insporowane snami, wyobrażeniami, tematyką sci fi i mikro, nano światem - odkrywanym przed nami przez współczesną naukę. Obecnie tworzę nową serię. Pierwsze, nowe kompozycje pokażę pod koniec bieżącego roku, a sporo będzie miało swoje premiery podczas wystaw planowanych w roku przyszłym. 

 • Korelacje III, akryl na sklejce, 90x90 cm, 2021

  Artefakty

  Obrazy autorskie, wyłącznie lub w większości elementów - malowanie z wyobraźni. Metaforyczne, czasem surrealistyczne, błądzące po pograniczu malarstwa symbolicznego. Czasem wariacje na temat martwej natury, lub ilustracje autorskich opowiadań, odpowiednio przeinterpretowane motywy z popkultury... Bywa - że coś mi się przyśni, albo ujrzę inspirujący przedmiot / jego fragment i tak, od szkicu do szkicu... 

 • Olej na płótnie, 50x70 cm

  Nastroje

  Pierwszy cykl malarski, w którym sięgam po tematykę postaci ludzkiej, ujętej metaforycznie, symbolicznie, w postaci martwych natur, lub nawiązania do nich - ukazując zamiast ludzkich ciał - wyobrażenia rzeźb, lub malarskich lalek (dla uczących się podstaw proporcji, anatomii).  Większość to kompozycje archiwalne, wkrótce jednak, może jeszcze w tym miesiącu, dodam nowe. Zapraszam. 

 • Metafory 39, olej na płótnie, 100x70 cm, rok 2009

  Metafory

  Obrazy autorskie, jedne z pierwszych eksperymentów - wychodzących z inspiracji martwą naturą, lecz..., ujęte inaczej, swobodniej, poza klasycznymi ustawneiniami. Pozwoliło to m.in., zwiększyć ilość elementów kompozycji, a zatem m.in., ich zakres metaforyczny. Poniżej prezentuję wybór około połowy stworzonych kompozycji. Obrazy archiwalne, lecz wkrótce zaprezentuję nowe.

 • Gniazdo, akryl, płyta, 70x50 cm, rok 2014

  Gniazda

  Dawniej część cyklu "Artefakty" - po latach zyskał samodzielność. Co jest inspiracją? Gniazdo, nora, dom, siedziba, miejsce przebywania, czasowego lub nie, zwierząt, ludzi i..., niekoniecznie tylko. Wśród obrazów największy dotychczas, na ścianie w Hostelu Luna w Łodzi, około 3,5 x 3 metry powierzchni. Zapraszam do oglądania! 

   

 • Odchodzę!

  Bukiety II - Inaczej...

  Od wielu lat lubiłem malować kwiaty - większość kompozycji odeszła w siną dal zanim zrobiłem ich dokumentację..., inne, ich wybór, pokazuję nieco niżej, w pierwszym cyklu "Bukiety". Tutaj..., tutaj pokazuję prace malowane z wyobraźni, czasem jako resztka sennej mary. Po prostu, inaczej, wedle skojarzenia żartobliwego, albo w szerszym wymiarze metaforycznym i symbolicznym. 

   

 • Zmagania V, akryl na płycie, 50x70 cm, rok 2019

  Vanitas

  Vanitas, memento mori, przemijanie, nostalgie. Temat już wyczerpany, zakończony, tworzę jeszcze dwie ostatnie, większe kompozycje i..., to by było na tyle. Zarazem jest to cykl, którego niemal nie mam, albo mam jeszcze - lecz z naciskiem, że krótko i już zarezerwowane. 

 • Ostatnia godzina, olej, 30x24 cm, rok 2009

  Nokturny

  Szczególny cykl autorskich martwych natur - malowanych z początku przy świelte żywego ognia świec i zniczy, później już bardziej z wyobraźni, pamięci. Cykl metaforyczny, symboliczny, odniesiony na tradycji, ale w mojej interpretacji. Większość kompozycji ma charakter archiwalny, acz, poza kilkoma kompozycjami, które jednakże - zachowałem we własnej kolekcji. Na razie..., w każdym razie. 

 • Babel, olej, 120x70 cm, 2006

  Alegorie

  Alegorie, symbole, odniesienia do przeszłości życia i jego czasu, do trudów karkołomnych wyborów, albo stanięcia na progu wyjątkowego wyzwania. Czasem nawet odniesienia biblijne, ale..., raczej staro-testamentowe. Zapraszam do oglądania! 

 • We wnętrzu III, olej na płótnie, 70x100 cm, rok 2005

  Obecności

  Sceny rodzajowe - metaforyczne, czyli możliwe, ale skierowane ku określonym skojarzeniom, metaforom, symbolice, lub..., poetyczne po prostu, jak wiersz biały. Ogólnie - postać ludzka tak we wnętrzu jak i na tle, w przestrzeni krajobrazu. 

 • Bukiet, olej na płótnie, 60x50 cm, rok 2006

  Bukiety

  Bukiety kwiatów, miechunek i jabłek, archiwalne, sprzed lat, gdy malowałem ich najwięcej. Lecz będą i nowe, wkrótce. Zapraszam do oglądania! 

 • still life 2010- 2015 (2)[1].jpg

  Still life

  Martwe natury, po angielsku - ciche / utajone życie - czyli tytułowe "Still life". Motyw maluję od..., od początku, i nadal będę malował, sporo. Tutaj wybór prac podzielonych na kilka podstron - obejmujących określone interwały czasu... Zapraszam! 

 • Olej na płótnie, 30x40 cm,

  Perspektywy

  Martwa natura - tym razem "na świerzym powietrzu", z pejzażem w tle, lub wokół... Niewielki wybór kompozycji sprzed lat. Nie wiem, czy cykl będzie kontynuowany, być może podczas plenerów malarskich, poczekamy, zobaczymy. 

 • 6[3].jpg

  Pejzaże

  Pejzaże - podzielone na kilka cykli - tych cykli będzie więcej, jak i samych prac i to już wkrótce. Obecnie cykle to: architektura, krajobrazy, nad morzem, chmury. Kilkadziesiąt prac. Zapraszam do oglądania! Obok klasycznego "Still life" jeden z najstarszych cykli. 

 • Czy to na pewno jest przyjaźń, człowieku? Olej, płótno, 2010. Kolekcja autorska

  Zwierzęta

  Tematykę zwierząt często podejmowałem w dziecinnych rysunkach, o, wielu. Potem mniej. A w każdym razie, tak było. Obecnie pracuję nad kilkunastoma kompozycjami. Tutaj minimalny wybór, kilku prac, w tym najistotniejszej, bo mówiącej o poważnym problemie w traktowaniu naszych czworonożnych przyjaciół..., w sensie, oni są naszymi przyjaciółmi, gorzej, niestety dość często, z ludźmi. A pozornie jesteśmy tacy ekologiczni, pełni empatii... Obraz z psem jest w mojej kolekcji autorskiej, nie oferuję go na sprzedaż. 

 • Zielono mi...

  Abstrakcje

  Cykl rzadki, wyjątkowy, autorski, obrazy malowane "z głowy". Dekoracyjność jak i bardziej złożone treści / nastroje, nie muszą wyrażać się kompozycjami rozpoznawalnych kształtów... W tej galerii na początek 6 kompozycji z dawnych lat, wkrótce pokażę najnowsze. 

Do góry