Malarstwo

Nazywam się Paweł Tadeusz Galiński. Poniżej prezentuję wybór moich najlepszych obrazów z lat 2002 - 2023. Zapraszam! 

 • Artefakty (2).jpg

  Eksperymenty

  Prace - podzielone na liczne cykle - o charakterze eksperymentalnym, takie moje malarskie "laboratorium". Abstrakty; "Kody" - gdzie eksperymentuję z ideą enklawy semantycznej, także na bazie szyfrowania znaków pisma w symbolach, emblematach - wyobrażeniach czy iluzjach typu elementy martwej natury i inne; inspiracje nauką i fantastyką w cyklu Nadprzestrzenie; cykle Artefakty, Gniazda i inne. 

 • obecniosci (3).jpg

  Obecności

  Obecności, Alegorie, Nastroje, anegdoty, a niedługo kolejne rozwiązania, wiele nowych kompozycji i cykli. Tu tematyką / a w każdym razie dominantą tak treści jak i kompozycji jest postać - ludzka, lub jej wyobrażenie w postaci rzeźby / lalki do nauki anatomii - ujętaj, jak gdyby obdażona była życiem. Notabene wyobrażenia rzeźb nie są kopiami - a przetworzeniem aktu w rzeźbę - od lat maluję martwe natury i nie sprawia mi problemu stworzenie wyobrażenia "faktury" metalu czy kamienia tam, gdzie w naturze było ludzkie ciało...

 • 3. Nokturn 2002.jpg

  Still life

  Na samym początku - w okresie "samouctwa" - rysowałem i malowałem głównie surrealizmy, fantastykę, lubiłem komiks..., a potem, w szkole (lata 1997 - 2001), wśród kilku moich najistotniejszych inspiracji - znalazła się martwa natura. Oto podstawowe cykle z tej tematyki, niektóre wciąż maluję, choć już nieco rzadziej, inne - jak cykl Vanitas - obecnie przynajmniej - uważam za zakończony. 

 • Krajobrazy (8).JPG

  Pejzaże

  Zbiór pezjaży mojego autorstwa z plenerów, studiów z natury, malowanych w pracowni, czasami też "z pamięci", wyobraźni. Pejzaże moje podzieliłem na kilka cykli. W tem dziale zamieszciłem również przedstaiwenia zwierząt. Zapraszam! 

 • Olej na płótnie, 40x40 cm, 2020

  Portrety

  Przykładowe portrety - autorstwa Pawła Tadeusza Galińskiego.

Do góry