Kursy

Prowadzę kursy plastyczne i z rękodzieła. Kursy obejmują - rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie i dekorowanie różnych przedmiotów - skrzynek i inne, decopage, malowanie / dekorownie szkła, filcofwanie, quiling, papierową "wiklinę", oraz inne techniki dekoracyjne. Poprowadzę plener letni - np., dla seniorów (tak, prowadziłem już takie zajęcia). 

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem - projektantem, malarstwa uczyłem się również (przez klika lat) prywatnie w pracowniach kilku polskich malarzy, zresztą, mam za sobą ponad dwie dekady własnej drogi twórczej, której efekty można obejrzeć na tej stronie. Mam także ukończony kurs Asystenta Osoby Niepełnosprawnej, oraz pewne doświadczenie praktyczne w prowadzeniu wyżej wymienionych zajęć - tak z młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi, seniorami i osobami niepełnosprawnymi.  

 • 1[2].jpg

  Kurs - "LOWE", Tczew

  W okresie od sierpnia 2021 do lutego 2022 w części głównej i obecnie nadal, w ramach przedłużenia kursu, prowadzę zajęcia z malarstwa, CKZ "NAUKA", w Tczewie. Kurs jest realizowany w ramach projektu "LOWE" - dotowany m.in., z Unii. Na podstronie podaję nieco więcej informacji na temat kursu, przedstawiam także galerię - około 1/3 istniejącej dokumentacji zajęć z kursu i prac wykonanych przez uczestników. 

 • kurs mlodziez (1).jpg

  Koło plastyczne dla młodzieży

  W "NAUCE" w Tczewie prowadziłem też zajęcia dla młodzieży licealnej. Poniżej co nie co prac wykonanych przez uczestniczki kursu. 

 • kurs subkowy (3).jpg

  Kurs w GOK Subkowy

  W roku 2021 i na początku 2022 prowadziłem kurs plastyczny i z rękodzieła (decopage), w GOK w Subkowach, w ramach projektu między Gminą Subkowy i "NAUKĄ" w Tczewie. W kursie uczestniczyli miejscowi seniorzy. 

 • kurs brzusce (4).jpg

  Kurs w Brzuścach.

  Kursy we współpracy między GOPS w Subkowach, a "NAUKĄ" w Tczewie, prowadziłem w 3 miejscowościach. Drugą, były pobliskie Brzuśce. Podobnie jak w Subkowach, kurs obejmował malarstwo i decopage. 

   

 • kurs wielka slonca (2).jpg

  Kurs Wielka Słońca

  Trzecią miejscowością, z Gminy Subkowy, w której prowadziłem zajęcia dla seniorów z malarstwa i rękodzieła, była: Wielka Słońca. 

 • QE2Q4TU (125).jpg

  Kurs / arteterapia z młodzieżą z Ukrainy 2022

  Od kwietnia prowadzę kurs plastyczny dla grupy młodzieży przybyłej z Ukrainy. Kurs odbywa się w CKZ NAUKA, w Tczewie. 

 • IMG_20220630_120538.jpg

  Kurs w ŚDS Narkowy

  Od lutego do października 2022 - prowadziłem kurs plastyczny i z rękodzieła, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Narkowach, Gmina Subkowy. W galerii pokazuję co nie co efektów pracy podopiecznych. 

 • SDK - 2011 / 12

  Inne kursy - dawniej.

  Dawniej także prowadziłem kursy plastycznye w Tczewie i w innych miejscowościach. 

 • 1[11].jpg

  Kursy - plenery plastyczne

  Prowadziłem również zajęcia plastyczne dla seniorów, dzieci i osób niepełnosprawnych, podczas kilku plenerów malarskich.

 • _IGP5620.JPG

  Kursy - oferta

Do góry